Poker – układy kart w pokerze

Najpopularniejszą grą karcianą jest poker układy, klasyk, który od wielu lat zajmuje czołową pozycję wśród graczy. Aby nauczyć się grać w pokera, musisz poznać zasady gry i zrozumieć inne cechy. Na przykład poker układy kart oznaczają wiele specjalnych kombinacji, znajomość terminologii. Musisz nauczyć się analizować układy kart – zestawy pięciu kart, rankingi i próbować przewidzieć, przynajmniej w przybliżeniu, kto wygra pulę, gdy karty zostaną rozdane.

Najlepsze kasyna z pokerem

Rodzaje gier w pokera

Poker karciany pojawił się około pół wieku temu. W tym okresie wielokrotnie zmieniała się hierarchia, kombinacje i ogólne zasady. Klasyczna wersja gry zawiera 52 karty w talii, której wartość rośnie od najniższych wartości do najwyższych. Spośród najpopularniejszych odmian pokera wyróżnia się następujące gry:

 • Texas Hold’em. Jest to najpopularniejsza gra, od której zazwyczaj rozpoczyna się naukę. Zasadą gry w Texas Hold’em jest rozdanie 3 kart wspólnych i 2 kart ukrytych. Zwycięstwo otrzymuje gracz, który potrafi stworzyć najlepszą kombinację zgodnie z hierarchią pokerową.
 • Klasyczny Poker. Polega ona na trzyetapowym rozdaniu – gracz otrzymuje jednorazowo 5 kart. Następnie odbywa się obstawianie, typowanie i obracanie. Następnie wszyscy uczestnicy wymieniają się kartami i obstawiają. Zwycięzcą zostaje gracz z najlepszą kombinacją kart.
 • Omaha różni się od klasycznego pokera i Texas Hold’em. Tutaj gracze otrzymują po 3 Karty Społeczności i 4 Karty Ukryte. Gra toczy się w trzech etapach – pokaż 3 karty, postaw, znów pokaż 5 kart, znów postaw. Zwycięstwo przyznawane jest według standardowych zasad – najlepsza kombinacja.
 • Omaha PLO. Różnica w stosunku do Omaha polega na sposobie wyłonienia zwycięzcy.
 • Seven Card Stud – Gra podobna do Texas Hold’em, ale z 7 rękami przed rozdaniem kart.

Popularny jest również poker online, w którym obowiązują te same zasady i odmiany gier.

Hierarchia układów w pokerze

Hierarchia układów w pokerze

Ręka to jeden z układów kart w pokerze, otrzymany przez konkretnego gracza. Karty te nie są widziane przez przeciwników. Na przykład w Texas Hold’em na stole pojawia się 5 kart do tworzenia kombinacji, a w pierwszym rozdaniu stosy pokerowe otrzymują po dwie karty. Dany układ charakteryzuje się siłą ręki. Znanych jest 10 kombinacji.

Kicker

Jeśli gracz ma jedną wysoką kartę przy braku silnej ręki, nazywa się ją kickerem. Jeśli dwóch graczy ma kickera na wyłożeniu, wygrywa najwyższa karta.

Para

Charakteryzuje się posiadaniem dwóch identycznych kart. Na przykład 8-8, J-J i tak dalej. Jeśli dwóch pokerzystów pokaże dwie identyczne pary, gra kończy się remisem, a pula jest dzielona po równo.

Dwie pary

Ta poker hierarchia oznacza, że pokerzysta ma jedną parę w ręce i dwie identyczne karty na planszy. Na przykład, 10-10 w ręce, 9-9 na stole. Gracz ma więc dwie pary dziesiątek i dziewiątek.

Seth

Gracz posiada trzy takie same karty. Na przykład taka kombinacja: para 8-8 w ręce, 8 na tablicy.

Street

Pokerzysta trzyma pięć kart, których wartość rośnie arytmetycznie. Najmłodszy strit to 3-4-5-6-7, najstarszy to 10-J-Q-K-A. Wśród dwóch posiadaczy strita wygrywa ten, który ma kombinację wyższych kart.

Flash

Określony przez pięć kart w pojedynczych garniturach. Na przykład, gracz w pokera posiada dwie karty w tym samym kolorze, na planszy znajdują się trzy karty w tym samym kolorze.

Pełnia szczęścia

Ta poker hierarchia jest określona przez trzy i dwa rodzaje. Nie ma różnicy, które z nich znajdują się na planszy, a które w ręce gracza.

Kare

Tutaj poker kombinacje to 4 identyczne karty. Robiąc to, musisz mieć dwie takie same karty na planszy i parę w ręce.

Street Flush

Składa się z pięciu kolejnych kart w tym samym kolorze.

A Flush Royal

Charakteryzuje się to posiadaniem zyskującej sekwencji wysokich kart o tym samym kolorze.

Królewscy są uważani za najsilniejszą rękę. Ręce mogą mieć różny staż, w zależności od rodzaju pokera.

Szanse na zebranie kombinacji

Niemożliwe jest dokładne przewidzenie ręki w pokerze, ponieważ w pewnym sensie gra przypomina loterię. Na przykład badania matematyczne mówią, że talia 52 kart może zawierać 2 598 960 kombinacji — czyli wypadnie każdy z układów. Według badań w pokerze układy pl najczęściej padają High-50 – prawdopodobieństwo 118%, najrzadziej w poker układy po polsku padnie Flush Royal — prawdopodobieństwo nie przekracza 0,000154%.

Aby grać z powodzeniem, musisz dokładnie przestudiować układy poker, rozumiejąc terminologię i kombinacje. Ważne jest również zrozumienie zasad każdego typu gry, których w pokerze jest wiele. Zostanie skutecznym pokerzystą i osiąganie sukcesów w układy kart poker jest możliwe dzięki podstawowej wiedzy i szczęściu, bez którego szczęście w każdej grze losowej jest niemożliwe.

Często Zadawane Pytania

 • Czy to ma znaczenie, że mam wyższy kolor?
  Tak, to prawda. Jest to jedna z subtelności zasad, które trzeba znać.
 • Kto wygrywa, jeśli dwóch graczy ma królewski kolor?
  Kto posiada najwyższą kartę w danym kolorze.
 • Czy jest różnica między trzema kartami a zestawem?
  Jest różnica, zestaw jest mocniejszy niż trójka. Jeśli chodzi o kombinacje, to gdy masz trzy takie same karty, to jest to komplet. Jeśli Twój przeciwnik również ma zestaw, to przejrzyj karty według starszeństwa.
 • A co jeśli mam taką samą parę asów jak mój przeciwnik?
  O zwycięstwie decyduje kicker, czyli dodatkowa karta.
 • Po co studiować zasady pokera?
  Analizowanie zbioru kombinacji i opanowanie sytuacji w trakcie gry. Odpowiednio, będziesz miał bardziej optymistyczne szanse na wygraną.
 • Co jest lepsze, dwie pary czy trzy?
  Trzy. Gra będzie liczyć najstarszą parę i liczyć jako dwie pary.
 • Czy mój 3-3-3-AA full house może pokonać 8-8-8-KK full house mojego przeciwnika?
  Nie. Gdy twój przeciwnik ma wyższe karty, zostaniesz pokonany.
 • Jakie mamy najwyższe układy kart w pokerze?
  Flush royal jest najbardziej wartościową kartą ze wszystkich kombinacji.
 • Jakie układy kart znajdują się w pokerze?
  Flush Royale, Straight Flush, Four of a Kind, Full House, Flush, Straight, Set (trzy), Two Pairs, One Pair, Senior Card - to kombinacje, które spotkasz w pokerze.
Dodaj komentarz
offoffoff offoff

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


100% do 2400 PLN + 100 darmowych spinów
Do 2500 € bonusu i 100 darmowych spinów
100% do pierwszego depozytu do 500 PLN